5 תקלות שלא הכרתם בתריסים חשמליים

רוב התקלות מתרחשות בתריסים מוקצפים, שהם פחות איכותיים מתריסי אלומיניום, ורובן תקלות נפוצות.

קבלו 5 תקלות שלא הכרתם בתריסים חשמליים.

 

1 – תריס חשמלי שאינו עוצר

לתריס החשמלי יש כפתורי לחיצה המכוונים את הפתיחה והסגירה שלו. כאשר יש תזוזה של שלבים הם נוגעים בכפתורים הללו וגורמים לתריס להמשיך לנוע ולא לעצור. תקלה זו אינה מחייבת החלפת תריס חשמלי או מנוע, אלא תיקון פשוט. מומלץ לא לתקן את התקלה לבד מכיוון שהמנוע עלול לאבד את הכיוון. לפיכך, יש לפנות לאיש מקצוע מומחה בתיקון תריסים חשמליים כדי לפתור את התקלה.

 

2 – התריס לא עובד או תקוע

במידה והתריס החשמלי לא עולה יש לבדוק האם הבעיה נובעת מהמתג המעלה אותו או מהתריס עצמו. אם שומעים את המנוע ייתכן שהרצועות נקרעו, אך אם המנוע משמיע קול חלש ייתכן שהוא נשחק ויש להחליפו. התריס יכול להפסיק לעבוד גם בשל כשל במערכת החשמלית ולכן קודם כל בודקים אם חיבורי החשמל בתוך הארגז תקינים. אם לא, יש לבדוק אם השלבים לא נוגעים בלחצן הכיוון, אם המתג החשמלי תקין והאם המנוע תקין. גם בתריס תקוע ייתכן שהתקלה נובעת מהמנוע, אך איש המקצוע יפרק את התריס ויבדוק את התקלה לעומק.

 

3 – התריס מקצר

תקלה זו אינה נפוצה אך במידה והתריס מוריד את הפחת ומקצר ייתכן שהשלבים שלו זזו והם נוגעים בחיווט שיוצא מהמנוע. כאשר מגלים זאת בזמן ונותנים למומחה בתחום לטפל בתקלה, לא תצטרכו להחליף את המנוע. המומחה יוריד באופן ידני את התריס ויטפל בחיווט כדי למנוע נזק בלתי הפיך במנוע.

 

4 – התריס נקרע או יצא מהמסילה

כאשר השלבים של התריס מתנתקים מהשלבים היציבים שלו יש לתקן אותם ולהחזירם למקומם. תיקון כזה יכול להיות גם כתוצאה מתריס שיצא מהמסילה. בנוסף, יש לפתוח את הארגז המאחסן את השלבים ולכוון את התריס בחזרה ורק אז להחזיר את השלבים למקומם.

 

5 – מכשול המונע מהתריס לרדת

כאשר התריס אינו יורד עד הסוף עקב מכשול יש לעצור את הפעלתו ולהרים אותו באופן ידני כדי להוציא את המכשול שמפריע לו. באותו הרגע התריס אמור לרדת. אם זה לא קורה לחצו על המתג בפולסים קצרים למעלה ולמטה ורק אחר כך הורידו אותו עד הסוף או העלו עד הסוף. זהו מקרה נפוץ שאינו מצריך תיקון של איש מקצוע, אלא אם כן אין מכשול והתריס אינו יורד למטה.

 

מומחה לתיקוני תריסים

מומחה לתיקוני תריסים אותו תבחרו לתקן את התקלה צריך לעבוד בעדינות ולהיות סבלני. אדם מקצועי לא יחבוט בתריס ולא ישחק איתו בכוח. מעבר לכך ישנה חשיבות רבה לאמינותו. בקשו הסבר מפורט על התקלה, ממה היא נובעת ומה האופציות שלכם. לא נראה לכם? בקשו דעה נוספת ממומחה לתריסים אחר.

 

משרד

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email