5 רעיונות לקידוח בטון

בטון הוא אחד מחומרי הגלם הנפוצים בעולם ולכן יש גם שיטות שונות שאותן אפשר ליישם על מנת לעבוד איתו. עם זאת, חשוב להכיר את ההבדלים בין סוגי הקידוחים כי זה התנאי העיקרי לניצול היתרונות של הבטון גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך

השוואה בין שיטות שונות של קידוח בטון מוכיחה את עצמה גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך. אם יודעים טוב יותר איך לטפל בבטון, מגדילים את הסיכוי ליהנות מהיתרונות שלו. בהקשר הזה, אפשר להצביע על לפחות 5 שיטות שונות:

 

1. קידוח יהלום

המידע המקצועי הקיים באתר אמין כגון www.a-designer.co.il מוכיח את היעילות הגבוהה של קידוח יהלום. זו נכון להיות השיטה המתקדמת ביותר לקידוח של כל סוגי הבטון, כי היא מצליחה להיות גם מאוד חזקה ואמינה וגם מאוד מדויקת ובטיחותית. בזכות התכונות המיוחדות של מקדח יהלום, ניתן להתמודד עם הקידוח בצורה מהירה ולהתאים את התוצר הסופי לדרישות הפרויקט.

 

2. קידוח לפי קוטר

עוד דרך טובה לעבוד עם בטון היא לקדוח אותו לפי קוטר שאותו בוחרים מראש. קידוח לפי קוטר מתאים גם הוא לסוגי בטון שונים וניתן לבצע אותו מהר עם המקדח המתאים. בשביל לבחור את הקוטר הרלוונטי של הקידוח, מתאימים את הפרויקט לדרישות של קהל היעד ולתוצר הרצוי.

 

3. קידוח בהתאמה אישית

קידוח בהתאמה אישית נועד למגוון רחב של מטרות ובהן יצירת חור להתקנת ונטה, פתיחת קירות בטון לצורך יצירת פתח להכנסת קווי תקשורת, קידוח בהתקנת מכונות ומייבשי כביסה וכן הלאה. בניגוד לפרויקטים של קידוח בטון שמבוצעים בשטח ובעיקר בענפים כמו בנייה ושיפוצים, כאן הקידוח מבוצע בבתי הלקוחות או הדירות. בשביל לבצע קידוח בהתאמה אישית לצרכים של קהל יעד פרטי, שומרים על כללי בטיחות מחמירים ומשתמשים בציוד מתקדם במיוחד.

 

4. קידוח דקורטיבי

אמנים ובעלי מקצוע מתחום היצירה משלבים לעיתים את פתרונות הקידוח השונים על מנת להשיג יתרון דקורטיבי. המטרה של קידוח דקורטיבי היא מצד אחד לשמור על התכונות של הבטון בתור חומר גלם מרכזי, אך במקביל לשנות את הצורה ואת העיצוב שלו. באמצעות קידוח דקורטיבי ניתן להגיע לכל עומק או קוטר ולהשתמש בשיטות שונות גם כדי למדוד את התוצר לפי צול.

 

5. קידוח רגיל

קיימים מקרים שבהם מקדח רגיל יכול להספיק לצורך קידוח של הבטון. אם למשל קירות הבית בנויים מבטון או שיש קירות כאלה בחצר או בגינה, יכול להיות שנוכל לקדוח חור קטן כדי לתלות תמונה גם בלי להזמין בעלי מקצוע עם מקדח יהלום. עם זאת, חשוב בכל זאת לוודא מראש התאמה בין סוג המקדח שבו משתמשים לבין העובי של הבטון. בשביל להתאים את המקדח לבטון, מביאים בחשבון את המפרט הטכני המלא של הקיר והמשטח.

קידוח בטון

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים