5 כללי ברזל לבחירת צלם לאירוע

אתם עומדים לפני אירוע גדול – בר מצווה, חתונה או ברית – ואתם רוצים שתשארנה לכם מזכרת מהיום המרגש. פעם כדי ליצור מזכרת כזו, היינו צריכים להביא צלם ולקוות שבפילם הצטברו תמונות טובות. כיום לכל אחד מאיתנו יש מצלמה מתקדמת בכיס, אבל אנחנו עדיין שוכרים צלם לתעד את האירוע. הסיבה העיקרית לכך היא שאנחנו רוצים להתמקד באירוע עצמו, ולא בצילום ותיעוד.

סיבה נוספת היא שכיום צלם לא רק מצלם תמונות סטילס. צלם מקצועי יערוך את התמונות בפוטושופ, יצור עבורכם אלבום. צלם מקצועי אף יציע לכם חבילות הכוללות צילומי וידאו, צילומי מגנטים ועוד.

 

איך לבחור צלם לאירוע

בעולם שבו כל אחד יכול לקנות מצלמה וציוד תאורה – קשה להבדיל בין צלם מקצועי ובין שרלטן עם מצלמה. כדאי להבין איך בוחרים צלם לאירוע, התייעצנו עם מספר מומחים מתחום צילום האירועים. הם עזרו לנו לזהות 5 אלמנטים חשובים שיש לקחת בחשבון בבחירת צלם לאירוע מיוחד:

צלם לאירוע

סגנון

חפשו צלם שהסגנון שלו תואם את החזון שלכם לאירוע. אם אתם רוצים תמונות חוץ בסטייל כפרי, חפשו צלם שמתמחה בצילום בסגנון דמוי דוקומנטרי. אם אתם חושבים דווקא על צילומים רשמיים יותר – כדאי לחפש מישהו שיש לו ניסיון עם פורטרטים.

 

ניסיון

אחד הדברים הכי חשובים בבחירה של צלם לאירוע הוא הניסיון. לאירוע שלכם אתם רוצים לבחור צלם בעל ניסיון בצילום אירועים דומים לאירוע שלכם.

למשל, אם אתם מתכננים אירוע דתי – בחרו צלם בעל ניסיון והיכרות עם התחום, שידע להביא צלמת לעזרת הנשים. אם אתם מתכננים חתונה, חפשו צלם שצילם חתונות בעבר. אם אתם מתכננים אירוע חברה ורוצים לחלק למשתתפים מגנטים עם תמונות כמזכרת, חפשו מישהו שיש לו ניסיון בצילום אירועים מקצועיים.

 

אישיות ויחס

חשוב לבחור צלם שאתם מרגיש בנוח בקרבתו, מכיוון שתעבדו איתו באופן צמוד ביום האירוע. צלם האירועים שלכם חייב להיות מישהו שקל להסתדר איתו ושאתם מרגישים שאתם יכולים לסמוך עליו. זה קצת קשה להבין את האופי של אדם משיחה אחת קצרה, אבל כדאי לכם לעשות את המאמץ הזה.

צלם לאירוע

תמחור

קבעו את התקציב שלכם לצלם וחפשו מישהו שמתאים לטווח הזה. אל תפחדו לנהל משא ומתן עם מספר צלמים כדי לראות אם הם יכולים לעבוד עם התקציב שלך.

 

תיק עבודות

כדאי לעיין בתיק העבודות של הצלם בפייסבוק או באינסטגרם כדי לקבל מושג על הסגנון שלו ואיכות עבודתו. זה ייתן לכם תחושה טובה למה לצפות מהם ביום האירוע.

 

סיכום

לסיכום, חשוב לשים לב לאישיות של הצלם, לתיק העבודות והסגנון שלנו – וכמובן לניסיון שלו. אנחנו ממליצים לבחור בצלם אירועים מקצועי, כמו הצלמים של חברת מגנטסטאר לצילום תמונות וגם לצילום וידאו בחבילה אחת. כמובן, חשוב לבצע סקר שוק ולבחור צלם אירועים במחיר הוגן.

צלם לאירוע

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים