3 שימושים למחשבון מע"מ

מחשבון מע"מ הוא אחד הכלים הפיננסיים השימושים ביותר בכל עסקה פיננסית – קניה ומכירה מהפשוטות והבסיסיות ביותר ועד לעסקאות של סכום גבוה. מה הוא מחשבון מע"מ ומתי נשתמש בו?

 

מחשבון מע"מ

מחשבון מע"מ הוא אחד הכלים השימושיים ביותר לבעלי עסקים, שכירים ובעצם כל אדם אשר מבצע קניות או מכירות בישראל ועל כן מחויב בחישוב המע"מ כחלק מהעלות או הרווח של העסקה. מע"מ הוא מס ערך מוסף אשר יש להפריש מכל עסקה כספית לרשות המיסים. הכסף אשר מנוכה מהעסקה מועבר לרשות המיסים לצורך הוצאות המדינה ומימון תהליכים מדיניים. המע"מ הוא תשלום חובה בהרבה תחומים פיננסיים בישראל גם עבור עצמאים אשר מחויבים לדווח על הכנסות והוצאות על מנת לשלם את המע"מ או לחילופין לקבל החזרים עליו.

 

מע"מ לעצמאים

תהליך קבלת השכר של עצמאים אשר מבצעים שירותים עבור חברות עובר דרך הנפקת חשבוניות בהתאם לכמות העבודה שעשו והשכר השעתי. החשבונית כוללת סכום אשר מורכב הן משכרו של העובד אשר מחשוב כשכר שעתי כפול כמות השעות והן מתוספת של מע"מ. על מנת לחשב כמה כסף יש להוסיף לשכר החודשי כאשר מנפיקים את החשבונית כדאי להשתמש במחשבון מע"מ אשר ינפיק את הסכום שיש לכתוב על החשבונית.

 

מע"מ בהצעת מחיר

עסקים רבים עובדים עם הצעת מחיר מסודרת אשר נשלחת למבקש העבודה. מכיוון שמדובר בעסקה כספית אשר מתנהלת באופן חוקי במדינת ישראל יש לנכות ממנה מס, שהוא המע"מ. כדי לצאת עם הרווח הרצוי בעלי עסק רבים שולחים הצעת מחיר ללא מע"מ, כלומר הרווח הנקי אשר יגיע אליהם בעקבות העסקה, או לחילופין שולחים כבר הצעת מחיר אשר כוללת מע"מ. על מנת להבין בכמה כסף מדובר, כלומר מה עלות העסקה עבור הלקוח מומלץ להיעזר במחשבון מע"מ אשר יוכל להוסיף או להוריד את הערך הרלוונטי מעלות העסקה.

 

מע"מ בדו"חות

עצמאים ובעלי עסקים מחויבים להגיש דו"חות אשר מפרטים את ההכנסות וההוצאות של העסק. דו"חות אשר מוגשים למס הכנסה בהתאם להיות בעל העסק עוסק מורשה או פטור, יכול בעל העסק לקבל החזר כספי על המע"מ או פטור ממיסים מסוימים. ההחלטה על גובה ההחזר ושילוב ההחזרים בחישוב ההוצאות וההכנסות הסופיות של עסק בתום שנת מס מחויב להיות תוך התחשבות במע"מ ועל כן גם כן מתבצע שימוש במחשבון מע"מ.

 

מחשבון מע"מ הוא כלי מאוד שימושי לבעלי עסקים, שכירים ובעצם כל אדם אשר נמצא בהליך של ביצוע עסקה כספית. המע"מ הוא מרכיב חשוב בעסקה כספית, שהיא גם כמובן חוקית, וחשוב לקחת אותו בחשבון בחישוב עלויות הכנסות או הוצאות. רבים נוטים לשכוח לקחת אותו בחשבון כך שבפועל הוא מייקר את העסקה או בהתאם מוריד את הרווח של מקבל הכסף בעסקה.

 

מחשבון

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים