3 סכנות שטמונות בנזילת מים

נזילת מים היא אחת מהבעיות הנפוצות ביותר בתחום האינסטלציה, ולרובנו יצא להיתקל בה לפחות פעם אחת.

מעבר להצפת הבית במים, אחת מתופעות הלוואי של נזילת המים היא רטיבות בדירה – שעלולה לגרום לסכנות בריאותיות ובטיחותיות שונות.

מהן אותן סכנות, וכיצד תוכלו לטפל בהן כאשר נוצרת רטיבות בבית שלכם?

 

סכנה תברואתית

כאשר ישנן נזילות מתוך הצנרת, לרוב תיווצר רטיבות בקירות הבית, על התקרה או ברצפת הבית. רטיבות זו היא מקור להתפתחות חיידקים ועובש, שעלולים לגרום לבעיות בריאותיות ולתגובות אלרגיות – בייחוד אם בבית גרים אנשים מבוגרים או נשים בהיריון.

על מנת להימנע מהשפעה שלילית על המצב הבריאותי שלכם ושל בני הבית, מומלץ לאתר את המקור שממנו המים נוזלים – ולטפל בו במהירות האפשרית!

 

סכנה בטיחותית

נזילת מים יכולה להוות גם סכנה בטיחותית, שיכולה להגיע למצב של סכנת חיים אמיתית! הרטיבות גורמת להתפוררות של הקיר, ולהיחלשות של עמודי הבטון שמהם הבית בנוי. כדי למנוע מצב של היחלשות עמודי התווך של הבית והגעה למצב של סכנת נפשות, יש לטפל בנזילת המים ברגע שמאתרים אותה.

 

פגיעה אסתטית בבית ובאיכות החיים

מעבר לסכנות התברואתיות והבטיחותיות, ישנה פגיעה נוספת שנזילת מים עלולה לגרום – והיא פגיעה באיכות החיים של בני הבית, ובמראה והאסתטיקה של הבית עצמו.

הנזק המיידי והנראה לעין של נזילת מים, הוא הצפת הבית כולו או חלקים מסוימים ממנו במים. בנוסף, הרטיבות עלולה לגרום להיווצרות של כתמים כהים על קירות הבית, שאם לא מטפלים בהם במהירות – הם עלולים להתרחב ולהתפשט אל מקומות נוספים ברחבי הבית. הרטיבות יוצרת ריח לא נעים בבית, ומהווה משטח גידול לחיידקים שונים.

 

כיצד ניתן לאתר את מקור הנזילה במקצועיות ובמהירות?

אם ראיתם התחלה של סימני רטיבות על קירות הבית שלכם, או שלוליות לא מוסברות של מים על הרצפה – סימן שככל הנראה מדובר בנזילת מים. המקור של הנזילה לא תמיד גלוי לעין, ולפיכך יש צורך בשירותיו של בעל מקצוע מיומן, שמתמחה בגילוי נזילות בבית.

לבעל המקצוע יש את המיומנות הנדרשת, את ההבנה הנדרשת במערכת האינסטלציה העדינה והמורכבת שבבית, וכן את הציוד המתאים והמתקדם שדרוש על מנת לאתר במהירות את מקור הנזילה – ולטפל בה באופן מיידי.

חשוב לומר שלא מומלץ לטפל בנושא באופן עצמאי (אלא אם כן יש לכם ידע מוקדם ומקצועי באינסטלציה). כאמור, מערכת האינסטלציה שקיימת בכל בית היא רגישה ומורכבת, ודורשת מיומנות רבה על מנת לדעת כיצד לתקן תקלה מבלי לגרום לתקלות נוספות. יד שאינה מיומנת עלולה לגרום לנזק גדול יותר משהיה מלכתחילה, לנזקים גדולים יותר לרכוש – ובסופו של דבר גם להוצאה כספית גדולה יותר מהמתוכנן. תנו לאנשי המקצוע לאתר את מקור הנזילה, ולתקן את הבעיה במקצועיות ובצורה איכותית!

 

כלי עבודה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים