10 טיפים לשדרוג קורות החיים

קורות החיים הם למעשה מה שייצור את הרושם הראשוני על המעסיקים הפוטנציאליים שלכם, ומהוות אלמנט חשוב במיוחד בסיכויים שלכם לקבל את המשרה בה אתם מעוניינים. כשזה מגיע לענפי תעסוקה תחרותיים במיוחד, בדגש על ענף ההייטק, כתיבה נכונה של קורות חיים היא מלאכה של ממש. במדריך הבא, סיכמנו עבורכם 10 טיפים חשובים שיעזרו לכם לגרום לקורות החיים שלכם לבלוט ולעשות את הרושם הטוב ביותר.

 

כתיבה של קורות חיים

כאמור, כתיבה של קורות חיים אינה עניין פשוט. שוק התעסוקה נעשה תחרותי יותר ויותר משנה לשנה, ועל אף הביקוש הרב לעובדים, המתבטא בין היתר בכמות האנשים שהם דרושים הייטק, המשרות הטובות באמת מצריכות השקעה רצינית מצד המועמדים בכל הנוגע לכתיבת קורות חיים מרשימות. לכן, אם גם אתם מעוניינים להגדיל את הסיכויים שלכם לקבל את המשרות הנחשקות ביותר בשוק, שימו לב שאתם עוקבים אחר הכללים הבאים:

  • השתמשו בפלטפורמה המתאימה: ממש כפי שקורסי הכנה לפסיכומטרי נועדו להעלות את אחוזי ההצלחה של הניגשים לבחינה, כך פלטפורמות בניית קורות החיים עוזרות למחפשי עבודה להגדיל את סיכויי הקבלה שלהם למשרות בהן הם מעוניינים. קורות חיים בדרך כלל כתובות בפורמט ספציפי שעלול להיות מבלבל, אך באמצעות שימוש בפלטפורמות כגון CV Builder של אקספוינט, תוכלו לוודא שאינכם משמיטים שום פרט חשוב ושנוסח המסמך יעמוד בכל חוקי הפורמט.
  • פרטים אישיים: גם אם קובץ קורות החיים שלכם מלא בפרטים המרשימים ביותר, אם תשכחו להכניס את הפרטיים האישיים הרלוונטיים לא יהיה לאף מעסיק דרך לחזור אליכם. לכן, שימו לב שאינכם משמיטים פרטים כמו כתובת מייל ומספר טלפון.
  • התאמת קורות החיים למשרה: לפני שאתם מגישים את קורות החיים שלכם למעסיקים, עשו קצת שיעורי בית על המשרה ושימו לב שהפרטים אותם אתם מציינים יעזרו לכם להראות מתאימים יותר למשרה אליה אתם מתמיינים.
  • סדר וארגון: למרות ההשקעה המרובה בקורות החיים, האנשים שבסופו של דבר יקראו אותן כנראה לא יבלו יותר מדקות ספורות בלעבור עליהן. שמירה על סדר כרונולוגי וארגון גם יעזור לכם להבליט בקלות את הדברים החשובים ביותר, וגם יציג אותכם בתור אנשים רציניים ומאורגנים.
  • ניסיון תעסוקתי: עבור מעסיקים רבים בשוק, ניסיון תעסוקתי חשוב כמו ואף יותר מהשכלה. לכן, מומלץ לפרט על כל סוג של ניסיון תעסוקתי הרלוונטי למשרה אליה אתם מתמיינים.
  • שירות צבאי: מומלץ בחום לספר על שירותכם הצבאי או הלאומי בקורות החיים שלכם. כן, גם אם אתם לא יוצאי 8200, שירות צבאי יכול ליצור רושם חיובי ביותר. לכו תדעו, אולי מי שיקרא אותם שירת באותו גדוד כמוכם?
  • ציינו רק את הפרטים הרלוונטיים: המנעו מהוספה של תחביבים לא רלוונטיים לקורות החיים שלכם. אחרי הכל, לא מדובר בדייט.
  • אורך המסמך: כפי שציינו למעלה, מעסיקים רבים מקבלים עשרות טפסי קורות חיים ביום, לכן מומלץ לעשות להם את החיים כמה שיותר קלים בשביל להגדיל את סיכויי ההצלחה שלכם.
  • קורות חיים באנגלית: בענפי תעסוקה רבים שפת העבודה היא אנגלית, לכן מומלץ בחום להשקיע ולכתוב גרסה נוספת של קורות החיים שלכם בשפה האנגלית.
  • עיצוב: השתדלו לשמור על העיצוב כמה שיותר פשוט וקל לקריאה. הימנעו משימוש בפונטים צבעוניים ומיוחדים, שעשויים להציג אתכם באור שלילי ולא רציני.

קורות חיים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים