מחדשים את הבית? כך תעצבו את הבית עם הרהיטים הנכונים

בשנה האחרונה חלו המון שינויים בעולם, מגמות וטרנדים רבים התחלפו ועבר כלא היו. ולאחר תקופה ארוכה בה היינו סגורים בבית, והעולם למד להבין את ערכה של הסביבה, הבריאות והנוחות ושינו את אורח חייהם. כך גם המגמות בעיצוב הבית השתנו והתחדשו בקווים עדינים וטבעיים יותר.

 

חוזרים לשנות ה-60

טרנד הווינטג׳ חזר אל חיינו בשנים האחרונות בתחום הלבוש והיום הוא תופס תאוצה גם בתחום הריהוט. עוד ועוד אנשים מתעניינים ברהיטים נוסטלגיים שאותם לא תמיד קל למצוא, חנויות בוטיק או מהבית של סבתא. לרוב אלו יהיו רהיטי עץ כהים שנותנים לנו הרגשה של בית ילדותנו ומזכירים לנו נשכחות כמו . בנוסף רהיטי העץ מחזיקים שנים קדימה דבר שמשתלב טוב עם שינוי התפיסה בעולם לטובת הסביבה והפחתת הצרכנות.

 

צבעוניות

בשנה הקרובה נראה את הצבעים חוזרים לחיינו, סגנון אתני של צבעים חזקים וצבעוניים במיוחד- כחולים, ורודים, כתומים וצהובים. גם בטרנד הזה אפשר להבחין בחזרתו לפני לתחום האופנה וכך גם לחנויות הרהיטים השונות כמו לילך רהיטים. אנו כבר לא מתביישים לרהט את הבית בצבעים נועזים שימשכו את העין ויהפכו את הבית להתגשמות הנועזת של חלמתנו.

 

יותר עגול וחם, פחות חד ונוקשה

השנה נראה שינוי בצורת הרהיטים,  הרהיטים הופכים להיות יותר מעגליים, ״שמנמנים״ וילדותיים בצבעים בהירים ועדינים. ונראה פחות רהיטים חדים ,נוקשים בצבעים כהים וקודרים. הרהיטים יהיו פחות אגרסיביים בגודלם ויותר משתלבים במרחב. אנחנו מאמינים שטרנד זה עוד ימשיך הלאה בעקבות נוחיותו, הצבעים הבהירים- אפורים, לבנים, בז׳ אלו צבעים קלאסיים שלא חולפים מהר בעיצוב אלא מחזיקים שנים בניגוד לטרנדים אחרים.

 

צמחים, צמחים ושוב צמחים.

כל חובבן בעיצוב היום מבין שהדרך לצ׳אקרות חיוביות בבית עוברת בצמחים. הטרנד הזה נכנס חזק לחיינו בכל התחומים- אופנה, עיצוב בית, מאכלים ואפילו קעקועים. אנשים היום קונים לביתם יותר ויותר צמחים קטנים וגדולים. משהו בירוק ובטבעיות משנה לגמרי את החלל. מעט התאמצות ומעט כסף והשינוי ניכר לכל עין. מתחילים בעציץ אחד ומתמכרים. וגם אם אתם פחות מתחברים לטיפול, תמיד אפשר להביא פלסטיק, ולמנוע צמחים שכבר לא כל כך ירוקים.

 

מלאכת יד וקיימות

המגמה הגלובאלית ההולכת ומתגברת היא דגש על אקולוגיה, מחזור וטבעיות. המון אנשים עוברים לריהוט מלאכת יד, ריהוט ממוחזר וריהוט ידידותי לסביבה. טרנדים בכל התחומים הולכים יד ביד עם שינויים בעולם, ומתכתבים אתו  כך גם טרנד עיצוב הבית שמתקדם ביחד עם העולם לשינוי באופן הצריכה והתחשבות בסביבה.

לסיכום, נראה שהטרנדים האלו יישארו יותר זמן מן הצפוי, וההימור שלי הוא התקדמות לעבר המינימליזם כהפחתה בחומריות והליכה לעבר עולם ירוק יותר. אל תתביישו לשלב בין הטרנדים בחדרים השונים בבית ואפילו להיוועץ באפליקציות העיצוב השונות.

רְהִיטִים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים