נעלי צעד ראשון לתינוקות – המדריך למתחילים

אין הרבה דברים יותר מרגשים מלראות את התינוק או התינוקת שלכם עושים את צעדיהם הראשונים.

בניגוד לבעלי חיים אחרים שיודעים כיצד ללכת ברגע בו הם נולדים, התינוקות שלנו צריכים ללמוד את מלאכת ההליכה לאט ובזהירות, שלב אחר שלב.

בכדי לאפשר לתינוקות שלנו ללכת היכן שירצו בבטיחות ובנוחות, מומלץ לרכוש נעלי צעד ראשון עבורם. רכישת נעלי צעד ראשון לתינוקות עלולה להתברר כמשימה לא פשוטה בכלל, ובדיוק בגלל זה הכנו עבורכם מדריך שיסכם לכם את כל מה שתצרכו לדעת לפני הרכישה!

 

מה זה נעלי צעד ראשון?

נעלי צעד ראשון הם למעשה הנעליים הראשונות בהם התינוק שלכם יעשה את צעדיו הראשונים. נעליים מסוג זה אינן בהכרח הנעליים הראשונות שינעל התינוק שלכם, אך הם הנעליים הראשונות המותאמות להליכה וללימוד הליכה אצל תינוקות. ככלל, ההמלצה היא לאפשר לתינוק ללכת יחף ככל הניתן, שכן זוהי הצורה הטבעית והבריאה ביותר. עם זאת, יקרו מקרים בהם נעליים יהיו הכרחיות עבור התינוק, בעיקר כשמדובר במשטחים בהם לא תרצו שהתינוק ילך יחף.

 

מתי קונים נעלי צעד ראשון?

אנחנו יודעים שזה נורא מפתה לקנות את כל הדברים החשובים עבור התינוק שלכם כשהוא רק נולד, אך רכישה מוקדמת מדי של נעלי צעד ראשון עלולה ברוב המקרים להתברר כטעות ובזבוז מיותר של כספכם. כידוע, תינוקות גדלים בקצב מסחרר, וכף רגל של תינוק בן חודש תהיה קטנה בהרבה מכף רגל של תינוק בן 5 או 6 חודשים. ההמלצה שלנו היא לרכוש את נעלי הצעד הראשון רק לאחר שאתם רואים שהתינוק שלכם התחיל ללכת, ועשה את צעדיו הראשונים על רגליים יחפות מספר פעמים.

 

מה הם הדברים החשובים בנעלי צעד ראשון?

כפי שציינו קודם, רכישה של נעלי צעד ראשון לתינוק מדריך יכולה להיות משימה לא פשוטה בעליל, וישנם כמה קריטריונים שחשוב לוודא שקיימים בנעל אותה אתם קונים טרם הרכישה. הדברים עליהם הכי חשוב להקפיד בנעל הם:

  • מידה: וודאו שהמידה של הנעל מתאימה לרגל התינוק שלכם! אתם לא תרצו שהנעל תחליק לתינוק מהרגל ותקשה עליו ללכת, אך גם נרצה לוודא שהנעל מספיק מרווחת על מנת לאפשר לילד לפרוש את אצבעות הרגליים בחופשיות ושאינה חונקת את כף הרגל.
  • סוליה: הסוליות המומלצות ביותר עבור נעלי צעד ראשון צריכות להיות שטוחות ומחוספסות על מנת למנוע החלקות ואי נוחות בהליכה (עקבים – פשוט לא!). דבר נוסף שמומלץ לוודא הוא שהסוליה גמישה מספיק על מנת לאפשר תנועה חופשית וכיפוף של כף הרגל.
  • משקל: אנו יודעים שיש נעליים מעוצבות יפהפיות עם פרווה וסוליות עבות, אך לתינוק שלכם יהיה הרבה יותר קל לעשות את צעדיו הראשונים עם הנעליים הראשונות שלו יהיו קלות ככל הניתן.
  • חומר נושם: העדיפו נעליים העשויות מחומרים נושמים והיפו-אלרגניים על מנת למנוע היווצרות פטריות.

 

נעלי ריצה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים