איך תדע אם תוכל לקבל משכנתא לזכאים

משכנתא לזכאים, היא למעשה משכנתא הניתנת על ידי המדינה, משרד הבינוי והשיכון, עבור רוכשי דירה ראשונה שנרשמו למשכנתא לזכאים, ונמצאו זכאים לפי הקריטריונים הנבדקים. המשכנתא באה במטרה לסייע לרוכשי דירה ראשונה, והיא מציעה תנאים מעט יותר אטרקטיביים מהמשכנתאות המוצעות משלל הבנקים בישראל מאחר ומדובר בתכנית מיוחדת של המדינה. אך, לא כל אדם זכאי ומתקבל למשכנתא לזכאים, אז איך תדע אם תוכל לקבל משכנתא לזכאים?

 

מה היא בדיוק משכנתא לזכאים?

משכנתא לזכאים היא הלוואה עבור רכישת דירה, הניתנת על ידי משרד הבינוי והשיכון והמדינה, במטרה לעזור לרוכשי דירה ראשונה להשיג את הדירה ולקבל משכנתא אטרקטיבית. משכנתא לזכאים היא משכנתא נוחה יותר מהמשכנתאות המוצעות בבנקים באופן רגיל, כי היא כוללת מעט הטבות כמו ריבית נמוכה יותר, מסלול החזרה גמיש יותר וכדומה. גובה המשכנתא לזכאים, נקבע עבור כל לקוח בהתאם למצבו הפיננסי והמאפיינים שהגיש בבקשה שלו, כך שלצד המשכנתא הזו, רבים לוקחים משכנתא בנקאית רגילה עבור שאר אחוזי המימון. לפרטים על משכנתא לזכאים מומלץ לפנות לאתר ולקבל תמיכה וליווי מקצועי.

 

מה ההטבות והמסלול שמאפשרת משכנתא לזכאים?

משכנתא לזכאים, כמעט זהה למשכנתא בנקאית רגילה, שכן מדובר בהלוואה עבור רכישת נכס שיש להחזיר תוך כמה עשורים, אך היא עדיפה על פניה מאחר והיא מגיעה כעזרה מטעם המדינה, וכוללת מספר מאפיינים המיטיבים על פני המשכנתא הרגילה:

  • ריבית נמוכה – הריבית אשר מצטרפת למשכנתא לזכאים במהלך הליך ההחזרה, היא מהנמוכות בשוק ועומדת על 0.5 אחוז פחות מהממוצע הקיים בשוק. הריבית לא תעלה על 3 אחוזים.
  • פירעון המשכנתא – הפירעון וזמן ההחזרה של המשכנתא, גמיש ונתון להחלטתכם – בין 5-30 שנה, כמה שמתאים לכם ובהתאם לגובה המשכנתא. מעבר לכך, ניתן להחזיר אותה מוקדם יותר בלי לשלם עמלה של פירעון מוקדם כמו שמקובל במשכנתאות הבנקאיות.

 

איך אפשר לקבל משכנתא לזכאים?

קבלת משכנתא לזכאים, מותנת בהוצאת 'תעודת זכאות', שזו תעודה המצהירה על ידי משרד השיכון שאתם אכן זכאים למשכנתא לזכאים. התעודה הזו ניתנת לכל מי שהגיש בקשה לזכאות, ונמצא זכאי. הזכאות מחושבת בהתאם לעמידה בקריטריונים ובתנאים של משרד השיכון, אשר כל אחד מהם מקנה עבורכם ניקוד. כדי לזכות בתעודת זכאות, עליכם להגיש בקשה שתקנה לכם 600 נקודות ומעלה, רק גובה כזה מעניק תעודת זכאות.

 

ממה מושפע גובה הניקוד בבקשה לתעודת זכאות עבור משכנתא לזכאים?

גובה הניקוד נובע מהתנאים והניקוד שמוכרז על ידי משרד השיכון. הוא מושפע ממגוון מאפיינים למשל – סטטוס משפחתי, כמות שנות הנישואין של הלווים, עולים חדשים, מספר שנות השירות בצבא ובשירות הלאומי, מספר ילדים, בעלי תעודות נכות, וכדומה. ברחבי האינטרנט, ישנם מגוון מחשבונים לבדיקות זכאות שיעזרו לכם לחשב האם אתם עומדים בקריטריונים ומגיעים ל600 נקודות, אשר יקנו לכם תעודת זכאות.

משכנתא

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים