מהם היתרונות של מערכת סולארית?

אם היו אומרים לכם שישנה מערכת, שיכולה להפיק עבורכם אנרגיה באמצעות אנרגיה, שהיא ידידותית לסביבה, מפחיתה את חשבונות החשמל ואף יכולה להכניס לכם כסף? הכירו את המערכת הסולארית.

 

אז, מהן בכלל מערכות סולאריות?

מערכות סולאריות הן מערכות המפיקות אנרגיה בעזרת חום השמש. המערכת הסולארית מורכבת מלוחות סולאריים, הממוקמים בגגות בניינים. לוחות אלו קולטים את קרינת השמש, ובאמצעותה מפיקים את החשמל. אנרגיה זו זמינה ואינה עולה לנו כלל, ולכן יש לה פוטנציאל רב, במיוחד בישראל, הנחשבת מדינת שופעת שמש.

 

יתרונות, יתרונות, יתרונות

למערכות סולאריות יתרונות רבים, ולצדם חסרונות מועטים אם בכלל.

ראשית, המערכת ירוקה לסביבה. תהליך הפקת החשמל כולל בתוכו שריפת דלקים, הגורמים לזיהום אוויר. באמצעות השימוש במערכת סולארית אנו מפיקים חשמל בעזרת השימוש באנרגיה סולארית, ולכן אנו מפחיתים את זיהום האוויר.

שנית, אומנם עלות הקמת מערכת סולארית אינה זולה, אך מדובר על השקעה המחזירה את עצמה בטווח הרחוק. כמו כן, השימוש במערכות המדוברות מפחית את חשבון צריכת החשמל שלנו, ואף יכול להעניק לנו רווח באם נמכור את החשמל המופק לחברת החשמל. בנוסף, הפקת האנרגיה של המערכת אינה מצריכה התערבות יד אדם, מה שהופך את ההשקעה לפאסיבית לחלוטין.

 

הפתעה – עוד יתרונות

יתרון נוסף גלום בעובדה שאנרגיית השמש, המשמשת להפקת החשמל, היא בת קיימא. כלומר, מדובר על אנרגיה זמינה, שאינה נדלית. בנוסף, הפאנלים הסולאריים מותקנים על גגות הבניינים, מקום שאינו מנוצל, ומשכך, אינה מצריכה מציאת או פינוי מקום להקמתה.

כמו כן, להקמת מערכות סולאריות נקודות אור נוספות. תחזוקתה של המערכת קלה, ואינה דורשת טיפול שוטף מיוחד. כל זאת ועוד, האנרגיה המופקת בעזרת המערכת ואנרגיית השמש היא שקטה. היא איננה גורמת למפגעים ולרעש מטריד ולכן, אינה מפריעה לשגרת חיינו ואינה מצריכה בחינת מקום הקמה מסוים.

 

בקיצור, הרבה יתרונות

מערכות סולאריות הינן מערכות המפיקות אנרגיית חשמל בעזרת אנרגיית שמש. למערכות אלו יתרונות רבים. הפקת אנרגיה בדרך זו, לעומת הדרך הרגילה, מפחיתה את זיהום האוויר, מקטינה את חשבון צריכת החשמל שלנו, ואף יכולה להוות מקור הכנסה נוסף, באם נמכור את החשמל המופק לחברת החשמל.

 

מתקין מקצועי

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים