כיצד מתנהל סטאז' במשרד חקירות?

לא מעט אנשים טוענים כי עבודה בתחום חקירות פרטיות זה לא משהו שהוא באמת בגדר בחירה, אלא שהמקצוע בוחר את החוקר. מי שנולד לזה, פשוט נולד לזה. אם אתם מרגישים את זה בדם ורוצים להיות חוקרים פרטיים, אלו הם התנאים שתצטרכו לעמוד בהם, המשיכו לקרוא. 

חוקרים פרטיים הם אנשי מקצוע אשר נדרשים לעבוד לא רק שעות מאומצות, אלא בשעות לא שגרתיות והם נדרשים לבצע פעילויות אפילו יותר לא שגרתיות. בשל כך, חקירות פרטיות הוא תחום שאתם אמורים להרגיש שהוא ממש קורא לכם לעסוק בו. אם החלטתם שאתם שואפים לעסוק בתחום, הנה הם ההיבטים שחובה לקחת בחשבון:

  • בישראל לא קיימת מסגרת לימודי חוקר פרטי פורמאליים.
  • אין חובה ללמוד לימודים מקצועיים כדי לעסוק בחקירות פרטיות.
  • יש צורך לעבור סטאז' (התמחות) של 3 שנים.
  • לאחר הסטאז' יש צורך לעבור בחינה במשרד המשפטים.

 

כיצד נכנסים לתחום של חקירות פרטיות?

לא מעט אנשים מעוניינים לעסוק בתחום הזה של חקירות פרטיות למיניהן, אבל רק חלק מהאנשים באמת יהיו באמת מתאימים לתחום כה מורכב. כדי להיכנס לתחום, יש באפשרותכם לבחור באחת מ-2 האופציות הבאות:

  1. לימודי חקירות פרטיות: זהו קורס המועבר במכללות פרטיות שונות ברחבי הארץ.
  2. לקפוץ ראש: אפשר לקפוץ ראש ישר להתמחות, בהנחה שיקבלו אתכם למשרד חקירות.

יש לציין, חלק מהמשרדים יהיו מוכנים לקבל אנשים שלא עברו לימודים מקצועיים. עם זאת, כמובן שמעבר של קורס יכול לשפר את הסיכויים להתקבל להתמחות.

חוקר פרטי

מה קורה לאחר סטאז' חוקר פרטי?

נסכם את מה שדיברנו עליו עד כה: ראשית, אפשר לבחור להירשם ללימודים. לאחר סיום לימודים או אפילו תוך כדי הקורס, מחפשים משרד חקירות פרטיות שיהיה מוכן לקחת אתכם תחת חסותו ולהעביר אתכם התמחות של 3 שנים תמימות.

יש לציין, ההתמחות אמנם בשכר, אבל בשכר ממוצע לשוק. המשכורות הגבוהות יותר מגיעות בהמשך. לאחר שמסיימים התמחות של 3 שנים, ניגשים למשרד המשפטים כדי לעבור בחינה. במקרה שעוברים, מקבלים רישיון חוקר פרטי.

 

לבסוף, עבודה בפועל בחקירות פרטיות

לאחר שעוברים בחינה במשרד המשפטים, אפשר להתחיל לעסוק בתחום בפועל, אבל ישנן הגבלות מסוימות שחשוב להיות מודעים אליהן. למשל, חוקרים פרטיים ללא ניסיון לא יכולים לעבוד בצורה עצמאית, אלא הם חייבים להשתייך למשרד חקירות פרטיות בעל רישיון ממשרד המשפטים.

כמו כן, ב-5 השנים הראשונות לא ניתן לפתוח משרד חקירות פרטיות משלכם. באופן כללי, אלו הם התנאים לעיסוק בתחום הזה של חקירות פרטיות. אם אתם מרגישים שזה בוער לכם בדם, ייתכן שהגיע הזמן לרכוש מקצוע חדש. בפועל, התחום הזה מאוד מאתגר וייחודי, כאשר העבודה בו היא לעולם לא משעממת.

חוקר פרטי

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים