יהלומי מעבדה

יהלומי מעבדה הם יהלומים, שכנובע משמם,  מיוצרים בתנאי מעבדה. ליהלומי המעבדה יתרונות רבים, דוגמת מחירם האטרקטיבי, הנובע מהעדר הצורך בעבודת הכרייה. מהם היתרונות הנוספים והיכן ניתן לרכוש? בואו לגלות.

 

 

הקדמה

יהלומי מעבדה הם יהלומים המופקים בתנאי מעבדה. כמו כל יהלום, יהלומי מעבדה מאושרים על ידי לשכת הסחר האמריקאי. יהלומי מעבדה אינם נופלים מרמתם של היהלומים הטבעיים. הברק של היהלום, גודלו ואיכותו אינם שונים משל היהלום הטבעי.

 

 

אין ספור יתרונות ואף חסרון

יהלומי מעבדה בשנים האחרונות מתיימרים להוות תחליף ליהלומים הטבעיים ואף צולחים זאת. ליהלומי מעבדה כמה יתרונות. ראשית, יהלומי מעבדה מיוצרים בתנאי מעבדה באופן מלאכותי וללא צורך בכרייה. בשל כך, יהלומי המעבדה אקולוגיים וירוקים לסביבה מאשר מתחרם, היהלומים הטבעיים.

שנית, הליך הייצור במעבדה מאפשר יצירת יהלומים צבעוניים בקלות יתרה. נשים רבות חובבות תכשיטים משובצים ביהלומים בצבעים שונים. נתון זה מאפשר הוזלת ההליך.

בנוסף, באפריקה מתנהל סחר אנושי במקומיים, זאת על מנת לשעבד אותם לעבודת הכרייה של היהלומים הטבעיים. יצור היהלום בתנאי מעבדה, ללא צורך בכרייה, מונע סחר אנושי זה, ומשכך, מגיע לצרכן בדרך הומאנית ומוסרית יותר.

היתרון הבולט והמרכזי של התקדמות היצור של יהלומי מעבדה הוא מחירם, המסבר את אוזנם של הצרכנים הישראליים. בשל היותו מופק בתנאי מעבדה, מחיר היהלום יורד בשיעור של כ – 50 אחוז ממחירו של היהלום הטבעי. מחיר זה מנגיש את תעשיית היהלומים לפלג נרחב יותר באוכלוסייה.

 

 

תהליך היצור

כאמור לעיל, יהלומי מעבדה מיוצרים במעבדה. ישנן שתי שיטות עיקריות, פורצות דרך, בתהליכי יצור היהלומים. הראשונה, מבוססת על הדמיית המעבדה לתנאי השטח של המחצבות. השיטה בעיקרה עוסקת בלחץ אטמוספרי וטמפרטורה גבוהה. השנייה, מתבססת על טכניקת אידוי גזים בתנאי לחץ גבוה.

 

 

טבעות אירוסין

הביקוש לתכשיטים משובצים ביהלומי מעבדה גובר יותר ויותר בשנים האחרונות. בהתאמה, גם טבעות אירוסין, המשובצות יהלומי מעבדה, צברו תאוצה. נשים רבות יעדיפו את הבחירה ביהלום בר קיימא. למעשה, לא ניתן כלל להבחין בין יהלום טבעי ליהלום מעבדה, אלא בעזרת מכשור מקצועי מיוחד.

הכלל בקניית טבעות אירוסין, אומר שההוצאה על הטבעת לא תעלה על שתי משכורות. הבחירה מצד הגברים, בטבעת אירוסין משובצת יהלומי מעבדה, היא בעיקר בזכות מחירם האטרקטיבי. מחירו של יהלום המעבדה, כפי שצוין, נמוך ממחירו של יהלום מהטבע, בין היתר כיוון שאינו מצריך מימון עבודות כרייה וסחר אנושי.

 

 

סיכום

יהלומי מעבדה הינם יהלומים המיוצרים בתנאי מעבדה. יהלום המעבדה זהה ליהלום הטבעי, ולו יתרונות רבים, בהם היותו אקולוגי, נעדר צורך בסחר אנושי, הנגרם לשם עבודות הכרייה, וכן בשל מחירו, הנמוך בשיעור של כ – 50 אחוז ממחירו של היהלום הטבעי.

מותג "Green diamonds", הוא המותג השולט בארץ בתחום, ומוכר תכשיטים משובצים יהלומי מעבדה.

יהלומי מעבדה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים