איך מתבצעת הלבנת הון?

אינספור סדרות וסרטים עסקו בנושא הלבנת ההון כדרך אגב. שכן, מדובר בעניין מרתק שמביא לא מעט אקשן כשרואים אותו על המסך. בפועל, המקרים שבאים לידי ביטוי במציאות הם מורכבים הרבה יותר. שכן, מדובר בהליך פלילי לכל דבר ועניין שעשוי להוביל בסופו של דבר לעונשים כבדים.

לאחרונה צפינו בסדרה מרתקת שהציגה את ההליך של הלבנת ההון שאירע בחו"ל והחלטנו כי עלינו להוציא מדריך מקוצר שיציג בפני כל דורש את ההליך שבאמצעותו מתבצעת הלבנת ההון. הישארו אתנו ותגלו איך זה קורה.

 

הלבנת הון – גילוי נאות

המדריך הנוכחי צפוי להציג בפניכם דרכים שונות להלבנת הון. אנחנו למשל ראינו דרך להלבין הון באמצעות נכס, אך הדבר עשוי לבוא לידי ביטוי במגוון אפשרויות. רגע לפני שנציג בפניכם את האפשרויות המוכרות ביותר, אנו מוכרחים לציין כי מדריך זה אינו מעודד באופן כלשהו את ביצוע העבירה. אנו מציגים בפניכם את המידע כדי שתוכלו לדעת מהי ההגדרה של ההליך ולהימנע מיישום שלה. שכן, יש מי שביצעו אותה מבלי לדעת שמדובר בעבירה פלילית ועכשיו הם מסובכים עד מעל לראש.

 

סוג מספר 1 של הלבנת הון – הפקדה של "כסף קטן"

הסוג הראשון של הלבנת ההון בא לידי ביטוי במצבים שבהם יש חלוקה מחדש של כספים ממקורות שונים. בשיטה זו מחלקים את המזומנים להפקדות כסף קטנות. הדבר מוביל לשלילה של החשד בכל הנוגע להליך של הלבנת הון. במקרים מסוג זה, אם מצליחים להיות מתחת לראדר של הרשויות השונות – ניתן לבצע הליך של הלבנת הון. ראוי לציין כי במקרים שבהם ההליך מתגלה, יש צורך בקבלת סיוע של עורך דין פלילי – עכשיו ממש. שכן, יש צורך בליווי מקצועי.

 

סוג מספר 2 של הלבנת הון – הימורים

הסוג השני של הלבנת הון מתבצע תוך השקעה בהימורים. כדי שניתן יהיה להלבין סכום גבוה של כסף, צריך להשקיע במשחקים עם סיכוי גבוה. אחת הדרכים הטובות ביותר היא להמר על תוצאה כלשהי שיש לה כל מיני אפשרויות. כך, ההימורים שבהם הוא הפסיד יוכלו להיות מוסתרים.

 

סוג מספר 3 של הלבנת הון – משכורת שחורה

כולנו מכירים את הביטוי "כסף שחור". כשמדובר במשכורות של עובדים, הכוונה היא לתשלום שמועבר אל עובדי החברה שלא רשומים בחוזה בכתב. כך שבעצם, מועבר אליהם תשלום יומי או חודשי במזומן ללא שום תיעוד בספרים. ראוי לציין כי כסף מלוכלך יכול לשמש לתשלומים אלה. מדובר לצערנו במקרים שחוזרים על עצמם לא פעם. כלומר, בכסף מזומן שמועבר אל עובדים רבים בשוק הישראלי.

 

לסיום

מדריך זה עומד להגיע לסיומו וזו ההזדמנות שלנו לסכם בכמה מילים את הנכתב לעיל. בשלב זה ידוע לכם איך בדיוק מתבצעת הלבנת הון, כך שנותר לכם רק להימנע מביצוע הלבנות מסוגים שונים, כדי שלא תצטרכו למצוא את עצמכם ניצבים בבית משפט.

הלבנת כספים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים