3 הטיפולים הקבועים שיש לבצע ברכב

עולם הרכב עלול להיראות לפעמים כתחום אפור. אנו רוכשים רכב במיטב כספנו, משתמשים בו בממוצע מעל לשעתיים ביום ונוהגים בו בתנאים סביבתיים שונים. למרות זאת, נדמה שלא ברור כיצד יש לטפל באופן קבוע ברכב שלנו. בואו נעשה קצת סדר.

 

טיפול וניקיון – לא אותו הדבר

לפני שנתעמק בסוגי הטיפולים השונים שקיימים לרכב, מתי יש לבצע וכיצד, חשוב להבדיל בין טיפול לבין ניקיון הרכב. גם אם הרכב נראה במצב שמור, אין הדבר מעיד על מצבו האמיתי. שטיפה מבחוץ, צחצוח מבפנים, פינוי הזבל וניקוי שטיח הרכב, כמו שניתן לראות באתר https://www.automats.co.il אינם מהווים תחליף לטיפול קבוע.

 

טיפול קטן לרכב

טיפולים לרכב מקושרים לנו בראש עם מספרים. טיפול 10,000 הוא המוכר ביותר, ואליו ניתן לצרף את טיפול 15,000 וטיפול 20,000. המספרים מעידים על כמות הקילומטרים שעבר הרכב, ובהגיעו אליהם יש לבצע טיפול. טיפול זה נקרא "טיפול קטן", ולמעשה, מבצעים אותו אחרי כמות קילומטרים מסוימת, אותה קובע יצרן הרכב.

בטיפול זה יש להחליף את שמן המנוע, את מסנן השמן ואת מסנן האוויר. בנוסף, יתבצע טיפול במסנן הדלק, או החלפה במידת הצורך. יש הנוהגים לנצל טיפול זה על מנת לבדוק את מערכות הבלימה שעלולות לעבור שחיקה עם הזמן ואת שאר הנוזלים ברכב, אך הדבר אינו מחייב.

 

טיפול גדול לרכב

גם כאן הוראות היצרן הן אלו שיקבעו מתי עלינו לשלוח את הרכב לטיפול. טיפול גדול, לעומת הטיפול הקטן, הוא מורכב יותר ומבוצע לאחר כמות קילומטרים רבה יותר אותה עבר הרכב, לרוב 100,000 או 120,000 קילומטרים.

הטיפול הגדול כולל את השלבים אותם מבצעים בטיפול הקטן, אך אליהם מתווספים עוד כמה. מערכת הבלמים תיבדק כולה, כולל נוזלי הבלמים, הרפידות והדיסקיות. בנוסף, גם המצבר, הגלגלים והאורות יעברו בדיקה. במידה וקיימת רצועת תיזמון ברכב היא תוחלף, על מנת לא להיקרע מפאת שחיקה.

 

טיפול חורף לרכב

זהו חלק מטיפולים אשר אינם מחייבים ביצוע. הוא בעל חשיבות גדולה להכנת הרכב לנסיעה בתנאי מזג אוויר חורפי. בבדיקה זו יבחנו הבלמים והצמיגים, על מנת לוודא שהם כשירים לתפקוד בכביש רטוב וחלק. בנוסף לכך, מערכת המגבים ואורות הרכב ייבדקו גם כן, כדי להבטיח לנהג ראות מקסימלית בזמני גשם, ערפל וחושך.

 

כל רכב והוראות היצרן שלו

בסופו של דבר, טיפולים לרכב הם בעלי חשיבות רבה. שמירה על הרכב, משמע שמירה על בטיחותנו. תמיד ניתן לטפל ברכב באמצעות טיפולים כאלו ואחרים, אך חשוב להיות בקיאים בטיפולים הקבועים אותם צריך הרכב לעבור.

טיפול קטן וטיפול גדול אינם המלצות, אלו טיפולים קבועים שיצרן הרכב מפרט לגביהם בחוברת ההדרכה של כל רכב ורכב. עיינו בחוברת זו ושימו לב לאחר כמה קילומטרים יש לשלוח את רכבכם לטיפול.

טיפול רכב

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים