האם סימון כלי עבודה יכול להועיל בזמן העבודה?

כמעט כל תחום עבודה מהווה בתוכו מכשור מסוים, בין אם טכנולוגי או פשוט ובסיסי ביותר.

מקומות וסביבות עבודה גם הם מגוונים ביותר ולכן משפיעים באופן שונה, על סוגי אנשים שונים.

משמע, נראה מידות ריכוז שונות, אופן פעולה והרגלים משתנים וכך הלאה.

לצערנו הדברים הללו גם עלולים להביא לא פעם לתאונות מצערות ולכן, אולי באופן מפתיע, נהוג לסמן כלי עבודה.

סימון של כלי עבודה יכול להתבצע בדרכים שונות, אבל חשוב לדבר על החשיבות של הסימון ואיך הוא עשוי באופן תת מודע לסייע לכל אחד מאתנו לשים יותר לב לדברים שלנו, אבל גם להימנע מפעולות שנעשות מתוך הרגל ולהחליפן בפעולות שנעשות על פי מוסר עבודה, ידע ומתוך מתן תשומת לב. לכן בואו נדבר על מדבקות שם לחפצים ואיך הן עוזרות לנו.

 

מהן מדבקות שם

בכללי, מדבקות שם הן פריט פשוט למדי שנוכל לראות כמעט בכל אזור בחיינו, בין אם מדובר על סימון הבקבוק שלנו, קופסת האוכל, או החפצים של הילדים. אותה פעולה ניתן לבצע כמובן עבור חפצי עבודה שונים שאנחנו עושים בהם שימוש ביום יום. הדבר הייחודי ביותר, כשמדובר על מדבקות לסימון חפצים, זו העבודה שניתן להזמין אותן בכל גודל, צבע וצורה, על מנת שיתאימו למטרה שלנו.

 

מדבקות לכלי עבודה

סימון בסיסי

הדבר הראשון וההגיוני ביותר הוא כי מדבקות שם עוזרות לנו להבין מה שוכב לפנינו. הן מסייעות לנו גם לסמן את הכלי עצמו ולצדו אפילו את השם שלנו, כך שאחרים יוכלו לדעת שכלי עבודה ספציפיים אלו הם שלנו. הדבר רלוונטי עבור נגרים, משרדים גדולים עם כלי כתיבה, מדפסות וכדומה. כמו כן, לא תמיד אנחנו יודעים מהו שמו של כלי העבודה שאנחנו צריכים ואם אנחנו עובדים בקבוצות, הקטלוג מסייע לזרם העבודה התקין.

 

תשומת לב

הדבר החשוב ביותר שסימון על העבודה שלנו עם מדבקות מסייע בו, זה תשומת לב. כפי שציינו, כמעט כל העבודות הופכות להיות מעין הרגל, לאחר כמה זמן. אנחנו מבצעים פעולות כמעט כמו מכונה ובלי באמת לשים לב לפרטים הקטנים. פעולות שכאלו עלולות להביא לתאונות או טעויות שהיינו רוצים למנוע ולהימנע מהן.

סימון חפצי עבודה עם מדבקות, בעיקר בצבעים וגדלים שתופסים את העין, באופן תת מודע עוזרים לנו לעצור ולשים לב. הכיתוב על גביי המדבקה עוזר לנו להבין מה אנחנו מחזיקים ביד. למשל, עובד שפועל עם כלי עבודה מסוכנים שונים ישים לב בזמן שהוא לקח מכשיר לא נכון.

 

השורה התחתונה

מדבקות שם עוזרות לנו במהלך העבודה בכך שהם מסמנות כלי עבודה חשובים ששייכים לנו, אבל גם מושכות את תשומת הלב שלנו לפעולות שאנחנו עושים בזמן נתון עם הכלים הללו וכך מונעות טעויות.

חותמת

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים