איך להכין טראפלס מושלם – המדריך המלא

ללא הצורך בטמפרור ומבלי להצטייד בציוד מקצועי מיוחד, את הקינוח הבא תוכלו להכין בקלות בביתכם.

מהו טראפלס ומהם השלבים בדרך להכנת טראפלס מושלם? בואו נתחיל.

 

תורת הטראפלס

טראפלס, ובעברית כמהוני שוקולד, הם למעשה מעין כדורי שוקולד העשויים משוקולדים עשירים ואיכותיים. את הטראפלס המציא עולם האפייה הצרפתית, ושמם ניתן להם בשל דמיונם החיצוני לפטריות הכמהין.

 

השלב הראשון – בחירת השוקולד

ראשית, כפי שנאמר לעיל, הטראפלס עשויים שוקולדים עשירים. בשל כך, עלינו לבחור בשוקולד איכותי בעל 70 אחוז מוצקי קקאו. שנית, הגאנש. למי שלא מכיר, המושג מתייחס לתערובת של שמנת ושוקולד, וזאת מככבת באין ספור מנות בעולם האפייה, ובמקרה שלנו בטראפלס, מהווה את לב המנה.

בעת בחירתכם, חשבו כיצד השוקולד ישתלב עם יתר הטעמים אותם אתם מעוניינים לשלב בטראפלס. באם מדובר בטעם קפה מריר, הבחירה בשוקולד מתוק תוכל להתאים באופן מושלם. ואילו אם ברצונכם לשלב בטראפלס מחית פרי כלשהי (נחזור לכך בהמשך), מומלץ לבחור בשוקולד פחות חומצי.

 

השלב השני – הכנת הגאנש

להכנת הגנאש שתי שיטות הכנה עיקריות, ושתיהן כוללות תחילה המסת שוקולד. האחת על בן מארי, והשנייה בעזרת המיקרוגל. כמו כן, יש להביא את השמנת לרתיחה.

בשיטה האחת, יוצקים על השוקולד המומס את השמנת, לאחר הרתחה, ומערבבים עד לאיחוד. בשנייה, יוצקים אל השוקולד המומס את השמנת במספר פעימות. שיטה זו תעניק לנו גנאש במרקם חלק ועמיד. בשתי השיטות, ניתן להשתמש לשם ההכנה במכשיר חשמלי או במטריפה ידנית.

טיפ חשוב. באם בחרתם להשתמש במטריפה ידנית, אל תערבבו בתנועת טריפה, אלא בתנועות בחישה, זאת על מנת שלא להכניס אוויר לתערובת. לבסוף, לאחר שהתקבלה תערובת קרמית חלקה וסמיכה משילוב השוקולד והשמנת, נוסיף חמאה.

 

השלב השלישי – להוסיף קצת פלפל לתערובת

את הגנאש ניתן לתבל זאת לשם הענקת טעם נוסף ועמוק לתערובת. ניתן להוסיף תבלינים או לחלוט את השמנת עם חומרים שיעניקו ריח מיוחד לתערובת, דוגמת עשבי תיבול. כמו כן, ניתן להמיר חלק מהשמנת שבתערובת בנוזל אלכוהולי או במחית פרי כלשהו לבחירתכם. באם בחרתם באפשרות האחרונה, עליכם להוסיף עוד חמאה לתערובת, זאת על מנת לייצב את רמת השומן בתערובת, שאינה קיימת באלכוהול או במחית הפרי שהמרנו בה את השמנת.

 

השלבים האחרונים – זילוף וציפוי

בשלב הבא, נזלף את הגנאש. אפשרות נוספת היא להמתין להתקשותו. לאחר מכן, נחתוך את הגנאש שהתקשה ונכדרר לכדורים, ולבסוף, נצפה את הכדורים שיצרנו. הבחירה הקלאסית לציפוי, היא הבחירה בציפוי קקאו, אך ישנם שלל אפשרויות נוספות בהן ניתן לצפות את הטראפלס דוגמת אבקת סוכר, ציפוי שוקולד פריך ועוד.

 

סיכום

לבסוף, באם אינכם מסתדרים עם התהליך או שמא ברצונכם להכין את הטראפלס באופן מקצועי, תוכלו להשתתף בסדנאות שוקולד, בהן תוכלו ליהנות מליווי צמוד, הכוונה וכן טיפים להכנה נכונה.

 

קינוחים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים