איך בוחרים עורך דין לענייני צוואות?

לעורך דין לענייני צוואות מספר תפקידים משפטיים חשובים. עורך הדין מסייע בכתיבת הצוואה תוך הקפדה על ניסוח שאינו משתמע לשתי פנים לגבי הדרך בה יחולק  הרכוש הקיים והעתידי. לעורך דין לענייני צוואת תפקיד נוסף בייצוג יורשים בהליכים לקיום הצוואה או ערעור אליה בפני בתי המשפט. במאמר זה נתמקד בנושא של בחירת העורך דין, מה תחום המומחיות הרוש וכיצד לבחור אותו.

 

רמה ואיכות

כאשר מחפשים עורך דין לענייני צוואות חשוב לחפש סממנים שיצביעו על רמתו ואיכותו על מנת לקבל את הליווי המשפטי הטוב ביותר. חשוב כאשר אתם בוחנים אתר משפטי לראות אם הוא עוסק בתחום בו אתם נזקקים לו. לרוב עורכי דין מתמחים במספר תחומים מקבילים. עו"ד צוואות מומלץ יפרסם מידע מקצועי על עריכת צוואה, ערעור על צוואה וליטיגציה בבתי המשפט.

 

מוניטין ופגישה

מלבד התרשמות מהאתר של העורך דין חשוב לבדוק את המוניטין שלו. ניתן למצוא ברשת מידע לגבי תיקים שנוהלו, ביקורות ונמלצות מלקוחות קודמים. בדקו אם המידע המופיע הינו חיובי או שלילי ורק אחר מכן קבעו פגישה להתרשמות אישית. במהלך המפגש נסו לזהות את מידת הכימיה בניכם ונסו להבין את מידת ההתמחות המקצועי בתחום צוואות וירושות ספציפית.

 

מי יטפל בכם

חשוב במהלך המפגש להבין מי מהצוות במשרד יהיה העורך דין שיטפל בכם בפועל. שימו לב שישנם מקרים בהם עורך הדין שאליו פניתם עשוי להעביר את הטיפול או חלקים ממנו לעורך דין זוטר או לעורך דין שכיר אחר במשרד. חשוב לבדוק את אופן התמחור כלפי העבודה, לפי פעולות או לפי שעה ובהתאם לאיש הצוות שיטפל בתיק. חשוב להתייחס לכך בניסוח הסכם שכר הטרחה.

 

כריזמה

לצד השוואת מחירים חשוב לנהל עם עורך דין לענייני צוואות שיחה פתוחה ומעמיקה לגבי הצרכים המשפטיים שלכם ולבחון את אופן התנהגותו ואת כישוריו הוורבאליים. נסו לחוש אם הוא או היא משדרים לכם אמינות. בקשו ממנו לתת סקירה מקצועית לגבי הנושא עבורו נדרש השירות.

כאשר מדובר על ניסוח צוואה נסו להבין מהם הנקודות החשובות לדעתו לגבי אופן מבנה הצוואה והסעיפים השונים בה. נסו להבין מניסיון העבר שלו על מה כדאי לשים דגש ומה המשמעות של ניסוח כזה או אחר. בקשו לדעת לגבי תיקים שהגיעו לבית המשפט והניסיון בערעור על צוואות ובסוגיות שונות בדיני ירושה בכלל.

 

סיכום בחירת עורך דין צוואות

לסיכום הנושא, במאמר זה דנו בשאלה איך לבחור עורך דין לענייני צוואות. כפי שציינו, חשוב לבדוק שהעורך דין מתמחה בתחום הנדרש עבורו אתם זקוקים לו. חשוב לבדוק באתר המשרד את המידע המקצועי ולברר מוניטין ברשת. במהלך הפגישה יש לוודא שהוא גובה תעריף הגון בהתאם למומחיות ולניסיונו בתחום. יש להתרשם מהגינותו ומאמינותו ומהמקצועיות המשפטית.

פסיקה משפטית

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים