איטום צינור מזגן – למה זה כל כך חשוב

איטום צינור מזגן נועד לטפל באחד המצבים היותר מעצבנים שיכולים לקרות – מצב שבו מפעילים את המזגן ביום קיץ חם ו… שום דבר. המזגן אכן עושה את הרעש המוכר, ואוויר אכן יותר ממנו. אבל האוויר הזה לא מקרר ולא מקטין את הלחות בחדר. הסיבה לכך היא, לרוב, בריחת גז כתוצאה מחור בצינור המזגן. כיצד משפיע חור קטן על פעולת המזגן? מה הדבר הראשון שצריך לעשות כדי לתקן את התקלה? בשורות הבאות נעסוק באחת התקלות השכיחות במזגנים, וכיצד ניתן לטפל בה.

צינור מיוחד

בריחת גז מהמזגן – איך זה קורה

הפעולה של המזגן, בין אם בבית ובין אם ברכב, מתבססת על שימוש בגז שהמזגן משנה את מצב הצבירה שלו מנוזל לגז וההיפך, באמצעות לחץ המגדיל את טמפרטורת הרתיחה שלו. העלאה או הורדה של טמפרטורת הגז משמשת הן לחימום והן לקירור חלל פנימי כל שהוא. אף שאין זה המקום לתאר בפרוטרוט את התהליך, חשוב לומר שלגז הנמצא בתוך מערכת המיזוג הסגורה (אמוניה או פחמן כלורו פלואורי), יש תפקיד חשוב בתהליך הקירור או החימום של אוויר בחלל סגור כל שהוא. בהעדר הגז הכל כך חיוני למשימה, פעולת הדחיסה שהמזגן מבצע הינה חסרת תועלת לחלוטין.

בריחת גז מהמזגן עלולה להתרחש בשני מצבים: האחד – כשהחיבור בין צינור הגז לבין המזגן איננו אטום לגמרי. ואולם מצב כזה הוא נדיר, ומכל מקום מתברר בתוך זמן קצר מרגע התקנת המזגן. מצב נוסף של בריחת גז יכול להתרחש כאשר צינור הגז ניזוק, ויש בו סדק או אפילו חור קטן, המאפשר לגז לברוח החוצה. תהליך הבריחה עלול להימשך ימים, או אפיל שבועות, אבל בסיומו התוצאה היא אחת – מזגן שלא מקרר ולא מחמם.

איטום צינור מזגן ותיקון התקלה

הדבר הראשון שצריך לעשות, מרגע שהתגלתה התקלה, הוא למצוא את החור בצינור שדרכו הגז בורח. מדובר בפעולה שרק איש מקצוע מנוסה יכול לבצע. חשוב לדעת שלעיתים מזומנות מתגלה יותר מחור אחד בצינור, שיש צורך לאטום. רק לאחר שהחורים בצינור התגלו ונאטמו, אפשר לעבור לפעולה הבאה – מילוי גז במזגן, וחידוש הפעילות התקינה שלו. זה המקום להדגיש שפעולת גילוי הנזילה היא פעולה שחייבת להתבצע על ידי איש מקצוע. שאם לא כן, ואם לא יאותרו כל החורים במזגן, בריחת הגז תימשך והמזגן יחדל מלהיות יעיל בתוך זמן קצר לאחר מילוי מחודש של הגז.

אם יש לך צורך בביצוע איטום צינור מזגן ותיקון תקלה במזגן, שיפוצים פלוס זה המקום הנכון עבורך. אנשי המקצוע המיומנים של שיפוצים פלוס, האמונים על ביצוע מגוון רחב של עבודות מקצועיות בבית או בעסק, יסייעו לך הן באיתור החורים והסדקים בצנרת במזגן, הן באיטום שלהם וכמובן – במילוי מחדש של הגז, מה שישיב את המזגן לפעילות תקינה. כדאי ליצור קשר כעת, והמקצוענים שלנו יחזרו אליך בהקדם לאבחון ותיקון התקלה במזגן.

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים