אופנוע חשמלי – יתרונות וחסרונות מול אופנוע בנזין

האופנועים החשמליים התקבלו בישראל בחשש מסוים, והם עדיין לא פופולאריים כמו האופנועים המונעים בבנזין.

אם זה לא עושה רעש – כמה חזק זה כבר יכול להיות?

מה בעצם הסיפור עם האופנועים החשמליים, ומה יתרונותיהם וחסרונותיהם מול האופנועים הרגילים?

במאמר הבא!

 

אופנוע חשמלי?

אופנועים חשמליים יוצרים תמיהה אצל אנשים רבים, שהרי התרגלנו שהאופנועים החזקים ביותר עושים המון רעש. אופנועי ספורט מייצרים רעש חזק מאוד, וכך גם אופנועי שטח. האופנוע פועל על בנזין אבל שקט יחסית? אין בעיה! נעשה לו חור באגזוז והוא ירים את כל השכונה! רוכבים רבים מסתכלים על הרעש של האופנוע כערובה לכוח ולעוצמה שלו, וזו טעות!

 

אופנועים חשמליים בישראל

בחנות אופנועי מטלון הפופולארית, הסבירו לנו כל מה שרצינו לדעת על האופנועים החשמליים – והיה די מעניין! אנשים רבים שמגיעים להתעניין לגבי רכישת אופנוע מאופנועי מטלון – מעלים את שאלת האופנוע החשמלי, ומסתבר שהחל משנת 2020 ניתן למצוא דגמים לא מעטים בארץ.
המותג שמיובא לארץ הוא "זירו" – יצרן אמריקאי מוביל, המביא אלינו מספר דגמים מרשימים במיוחד.

 

יתרונות האופנוע החשמלי

כוח

אופנועים חשמליים בימינו, מסוגלים לייצר כוח אדיר – שעלול להפתיע אתכם ממש בהתחשב בשקט.
זירו מייבאים מספר דגמים, ומבחנים על האופנועים האלו הראו עוצמה בלתי מתפשרת, שמביאה לביצועים מרשימים במיוחד.

אקולוגי

אין יותר מדי מה להכביר במילים, הנעת בנזין מזהמת את הסביבה, למרות שבאופנוע הרבה פחות מאוטו. ועדיין, אם אנו יכולים להשתמש באנרגיית חשמל – למה לא?

חסכוני

אין תחנות דלק יותר חברים! פיניטו! אתם מבינים מה זה אומר? אנו מוציאים מאות שקלים בחודש על דלק, כל אחד ורמת השימוש שלו. ומעכשיו? אתם פשוט מתחברים להטענה לכמה שעות, ויכולים לרכב מאות קילומטרים.

שקט

זה מוזר בהתחלה, אבל כנראה שמתרגלים. האופנועים החשמליים הם עוצמתיים במיוחד, אבל שקטים לחלוטין. אתם יכולים לשמוע את כל מה שקורה מסביבכם, אתם לא מפריעים לאותו נהג מסכן שנעמדתם לו ליד החלון, ואתם לא מעיפים לכל הרחוב את הסכך – כשאתם פותחים מצערת.

 

חסרונות האופנוע החשמלי

מחיר

החיסרון העיקרי של האופנוע החשמלי הוא המחיר ההתחלתי. על אף שהוצאות התחזוקה הן מאוד זולות, המחיר ההתחלתי הוא גבוה, ומתחיל מסביבות ה- 50 אלף שקלים לאופנועי מותג זירו. אנשים רבים שאינם מוכנים ל"זפטה" כלכלית שכזו, כנראה יבחרו בכלי זול יותר ומונע בנזין.

שקט – גם חיסרון

כן כן…שמעתם נכון (או ש…לא שמעתם?). השקט התעשייתי המאפיין את האופנועים החשמליים, יכול להוות גם חיסרון משמעותי, ואפילו מפגע בטיחותי. בתור נהגים של רכבים מרעישים, התרגלנו להשתמש בחוש השמיעה שלנו כחלק מהנהיגה. אופנוע שקט יוצר בעיה בכך שהוא לא מבשר על בואו באמצעות צליל, וזה יכול להיות מסוכן להולכי רגל, לנהגים האחרים, ובעיקר – לנו הרוכבים, שממש רוצים שיידעו שאנחנו שם!

 

כלי רכב על שני גלגלים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים